wtorek, 9 czerwca 2015

Tworzymy własne widgety Zooper Widget.





Dziś przedstawie wam wizje programistów ze studia MyColorScreen .
Kiedyś szukając widgetu na swój pulpit trafiłem dosyć przypadkiem na aplikacje Zooper Widget nie zainteresowała mnie swoimi zrzutami ekranu bo z doświadczenia wiem że takie widgety jak z obrazka najczęściej zżerają dużo pamięci RAM i urządzenie nie działa już tak płynnie jak powinno .



Jednak w późniejszych terminach jakoś tak się stało że ta aplikacja została zainstalowana nie wiem czy to ja czy to ktoś bawiący się moim tabletem ale była . I za czołem się nią bawić i stwierdzam że wizja i projekt tej aplikacji jest naprawdę dobry . Mimo że aplikacja jest aktywna różnica w pamięci ram nie jest aż taka duża , zakupiłem pełną wersje i jest czym poszaleć na pulpicie . Bardzo dobrze przetłumaczona aplikacja potrafi wiele to nie jest tylko tworzenie zegarku z lipnym kalendarzem dostosowanie widgetu jest ogromne pogoda, astronomia, poziom baterii, godzina, data , wykorzystywanie procesora ,pamięci RAM , ROM , GPU . Możemy stworzyć kilka widgetów lub jeden wielki tak jak ja zrobiłem to na tablecie .

Zapisywanie widgetów to też jest bardzo rozwinięta funkcja w większości tego typu aplikacji możemy tylko zapisać i wstawić widget na pulpit jednak w tej aplikacji możemy zapisać nasz projekt do pliku i udostępnić w sieci lub mieć identyczny widget na kilku urządzeniach bez tworzenia .
(pogoda, astronomia, poziom baterii, godzina, data i wiele, wiele innych - See more at: http://www.download.net.pl/jak-stworzyc-wlasny-widget-na-androidzie/n/4177/#sthash.QmD472vm.dpuf
(pogoda, astronomia, poziom baterii, godzina, data i wiele, wiele innych - See more at: http://www.download.net.pl/jak-stworzyc-wlasny-widget-na-androidzie/n/4177/#sthash.QmD472vm.dpuf

Pod spodem możecie zauważyć krótki poradnik jak tworzyć własny widget jednak muszę podkreślić że ta aplikacja może dużo dużo więcej . Możecie to sprawdzić w darmowej wersji aplikacji którą pobierzecie ze strony Google Play jednak ja zachęcam do kupienia aplikacji gdyż ma nie wyobrażalne zastosowanie a wydanie 15 zł może ułatwić i umilić życie .

-Google Play wersja Pro
-Google Play darmowa wersja 
-Chomikuj.pl Najnowsza wersja : Zooper Widget Pro v2.60.

Tworzymy własne widgety za pomocą Zooper Widget
Po zainstalowaniu aplikacji wysuwamy ekran z widgetami. Na liście będziemy mieli teraz puste szablony widgetów o różnych rozmiarach. Wybieramy rozmiar, który nas interesuje, a następnie przeciągamy go na ekran główny.
Zooper Widget - dodawanie własnego widgetu
Póki co wyświetli się puste, przyciemnione pole. Aby rozpocząć tworzenie widgetu w wybranym miejscu, należy stuknąć palcem w nasz szablon. Zostaniemy przeniesieni do ekranu Zooper Widget. Na początku możemy wybrać, czy chcemy tworzyć widget samodzielnie od zera, czy też może wolimy wybrać jakiś gotowy szablon jako podstawę, którą zmodyfikujemy.
Ja na potrzeby artykułu stworzę prosty widget od zera. Wybieram pustą pozycję (Empty) i zostaję przeniesiony do ekranu konfiguracji. Na pierwszym ekranie możemy wybrać tło całego widgetu, ustawić lokalizację, doczepić do niego nasz kalendarz oraz zmienić skalowanie. Nas jednak najbardziej powinna interesować zakładka "Układ", w której możemy do widgetu dodawać poszczególne elementy.
Zooper Widget - dodawanie modułu
Każdy element, taki jak data, godzina, ikona pogody czy temperatura, to tzw. moduł, który wyświetla się w obrębie danego widgetu. W zakładce "Układ" możemy właśnie takie moduły dodawać. Aby to zrobić, stukamy w przycisk z plusem i wybieramy z listy rodzaj modułu.
Do dyspozycji mamy moduły tekstowe (wyświetlające informacje w postaci tekstu, czyli godzinę, poziom baterii, temperaturę, datę, informacje astronomiczne oraz inne), ikony i bitmapy (elementy graficzne, które mogą wyświetlać grafiki związane z pogodą czy stanem baterii), a także elementy prostokątne, serie (np. pionowe listy z dniami tygodnia) czy paski postępu (np. pasek wskazujący poziom naładowania baterii czy siłę sygnału sieci).
Konfiguracja modułu tekstowego
Najczęściej z pewnością będziemy używać modułów tekstowych. Wybieramy go z listy - widzimy, że domyślnie ustawiony jest na wyświetlanie aktualnej godziny. Możemy to zmienić w opcji "Zawartość tekstu", gdzie znajdziemy dostępne elementy tekstowe do wyświetlenia zamiast godziny. Mogą to być takie rzeczy, jak data, temperatura, godzina wschodu / słońca, długość i szerokość geograficzna, nazwa bieżącego operatora lub sieci Wi-Fi, adres IP, a także mnóstwo innych. Wszystkie elementy podzielone są na grupy, takie jak Pogoda, Lokalizacja, Sieć, System, Czas, Data, Bateria czy Kalendarz.
Zooper Widget - spersonalizowany zegar
Gdy już wybierzemy rodzaj elementu, to dalej możemy ustawić jego kolor, pozycję na widgecie (oś X, oś Y), rozmiar, skalowanie i inne elementy. Gdy ukończymy konfigurację, to możemy cofnąć się do listy modułów w opcji Układ i dodać kolejne elementy.
Zooper Widget - dodawanie pogody
Jako następne możemy dodać elementy bitmapy, czyli grafikę od pogody. Wybieramy odpowiedni zestaw ikon, a także zmieniamy rozmiar i odpowiednio ustawiamy ikonę pogody. Po wszystkim możemy dodać kolejne elementy tekstowe, takie jak temperatura, wschód, zachód słońca i umieścić je dookoła ikony pogody.
Zooper Widget - efekt końcowy
Oczywiście ilość możliwości jest praktycznie nieograniczona i nie musimy tworzyć typowego widgetu czasowo-pogodowego. Gdy już wszystko ukończymy, to wystarczy cofnąć się do ekranu głównego Androida i podziwiać swój własny, spersonalizowany widget, który wyświetla tylko te informacje, które nas interesują.

Poradnik pochodzi ze strony download.net.pl


0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.