środa, 13 stycznia 2016

Czym płacimy w Google Play ? #Poradnik


Witam wszystkich serdecznie dziś temat płatności Google .
Użytkownicy Internetu dzielą się na takie 2 grupy płatności jedni wciskają wszędzie zarejestruj swoją kartę Visa a drodzy wolą wyłączyć  dziś powiemy sobie o bezpieczeństwie i rodzajach płatności.





W sklepie Google w Polsce możemy płacić na 3 sposoby ja płaciłem 2 sposobami ale raczej z tej najlepszej nie skorzystałem . Ja na początku płaciłem tylko przez telefon czyli , pieniądze za zakupioną aplikacje zostały dopisywane do mojego rachunku w moim przypadku (Orange) i bardzo dobrze mi się to sprawdzało Ja nie miałem żadnych problemów ale w internecie można znaleźć przypadków multum gdzie aplikacja sama dopisywała wydawane pieniądze do konta . A później ciężko jest je odzyskać więc nie wiem jak na to spojrzeć można ale trzeba być ostrożnym .



Dopisywanie kupionych aplikacji do Rachunku za telefon jest bardzo proste .
A więc jedyny warunek to telefon w abonamencie w sieci Orange, Play, Plus , T-Mobile tylko te sieci są obsługiwane . Gdy chcemy kupić aplikacje wybieramy metody płatności i dopisz do rachunku bardzo fajne rozwiązanie , ale trzeba zachować ostrożność płacimy tylko za aplikacje z oficjalnego sklepu Google nigdzie więcej nie akceptujemy tych warunków .Tą metodą płacimy tylko gdy korzystamy ze sklepu w swoim telefonie nie działa to na przeglądarce w komputerze . -




 Płatność kartą jest bardzo wygodna rejestrujemy swoją kartę i kupujemy gdzie i kiedy chcemy czy to na komputerze czy z jakiego kol wiek innego urządzenia gdzie mamy zalogowane konto Google . Zabezpieczenie przed niechcianym kupowaniem aplikacji to od czasu do czasu lub za każdym razem zależnie jak to ustawimy możemy wpisywać swoje konto do google lub tez wpisywać numer VCC który znajduje się na tylnej części naszej karty płatniczej . Tą metodą płacimy tylko za aplikacje nie możemy doładować naszego wirtualnego konta Google jak to w przypadku PeyPal .

 

Karty upominkowe . Weszło do do polski chyba 2 lata temu a szkoda pamiętam gdy nie byłem pełnoletni cierpiałem na brak konta i telefonu w abonamencie i musiałem się pocieszać tylko darmowymi aplikacjami  Google skutecznie rozwiązało ten problem ale dla mnie za późno .
Karty upominkowe możemy kupić w salonikach prasowych i przeróżnych sklepach w całej Polsce i nimi doładować swój portfel to jest naprawdę super rozwiązanie i 100% bezpieczne nie musimy się martwić ze ktoś  nabije nam niewiarygodnie wielki rachunek za telefon czy ukradnie dane o karcie kredytowej .

wtorek, 12 stycznia 2016

Dead Union #Recenzja


Dead Union
klasyczny FPS z wątkami strategi jak łatwo się domyślić chodzi o kolejne ratowanie świata przed zombi . Myślę że gra jest warta uwagi gdyż naprawdę potrafi wciągnąć użytkownika i zachęcić graniem już nie chodzi o codzienne bonusy w postaci kasy czy broni ale o zabijanie nowych bosów czy ulepszanie swoich broni .




Mapy i zadania . 
Do wyboru mamy 5 plansz do których jest przypisane po 6 misi w których musimy wykonywać różne zadania ale spokojnie wszystkie polegają na zabijanie zombi . Dodatkowo mamy jeszcze 2 tryby gry czyli PVP i X-Mode . Swoją drogą szkoda że nie ma multiPlayera .


Broń .

Do wyboru mamy 29 broni które naprawdę robią wrażenie i każda z tych broń możemy dodatkowo ulepszać . I do wyboru mamy 8 robotów które zabija wszystko w swoim zasięgu . Mamy też do wykorzystania 8 ulepszeń i dodatkowych ekwipunków np. Nieskończona amunicja przez pewien okres czasu , Bomba nuklearna (niszczy wszystkich zombi). pomoc z powietrza (samoloty bombardują dany teren i granaty jest jeszcze kilka ale że gry nie przeszedłem wszystkiego to nie będę gadał o czymś czego nie znam ale w każdym bądź razie jest tego wszystkiego 8 sztuk ;)

Karty

Mamy 2 karty do kupienia  są one ważne przez 30 minut od ich aktywacji i jedna polega na tym że przez to 30 minut mamy podwajane XP a droga daje 2 razy więcej pieniędzy niż normalnie .
 Wrogowie
Wrogowie tak ogólnie jak zliczyłem to naliczyłem 17 rodzajów zombi i innych stworów które mamy do zabicia .

Osiągnięcia
Tego raczej nie da się zliczyć bo jest tego naprawdę dużo a co aktualizacje app są one nowe więc naprawdę można trochę tego nabić a za każde osiągnięcie dostajemy dodatkową kasę jedyny minus tego wszystkiego to że nie jest połączone z Google Gry i tam nie zdobywamy punktów . Jedyna synchronizacja jest z FB


Na koniec mogę tylko powiedzieć ze naprawdę gorąco ją polecam i zachęcam do spróbowania za darmo możemy naprawdę nie raz rozładować swojego smartfona na tej grze .
Pod spodem widzimy Mój GamePlay które będę nagrywał mam nadzieje jak najczęściej . 


Jak grać w gry przeglądarkowe na Android ? #Poradnik


Bardzo duża grupa użytkowników gra w gry przeglądarko we np na portalach społecznościowych np Facebook czy NK . Najczęściej nie wiedzą że można grać w te same gry na urządzeniach mobilnych smartfony czy tablety moim zdaniem tablety do tego nadają się dużo lepiej ze względu na większe ekrany . Oczywiście nie które  gry mają swoje aplikacje w Google Play ale co jeśli projekt nie posiada takiej aplikacji .

Bardzo mało użytkowników wie na czym to wszystkim polega .
Każdy ma przeglądarkę w komputerze ale nawet to nie wystarczy by grać w te wszystkie magiczne gry które są napisane w technologi flash . Ta technologia wymaga od użytkownika zainstalowania sterownika czyli Flash Player od Adobe . Takowej oficjalniej aplikacji na Androida nie ma ale np jest taka przeglądarka Puffin Ta przeglądarka ma już wbudowany ten sterownik i bardzo dobrze spisuje się w grach przeglądarkach i tym przyciąga developer użytkowników chwali się też że jego przeglądarka jest najszybsza na rynku i nie będę tu się spierał bo nie mam zielonego pojęcia jak miałbym to sprawdzić gdyż różne czasy reakcji może mieć serwer ale jedno wiem oprócz gier ta przeglądarka nie nadaje się do niczego poza tym gdyż nie jest intuicyjna i prostota raczej w niej nie występuje .

FlashFox  to jest druga aplikacja która tez odtwarza flash nie odtwarza ona tak sprawnie jak Puffin ale robię to dosyć dobrze i raczej ta przeglądarka nadaje się do innych stron nikt nie będzie miał najmniejszych problemów z obsługą tej aplikacji .

3 i ostatnia aplikacja polecana prze zemnie to Dolphin   to jest też dość dobra przeglądarka która nadaje się do użytkowania  na co dzień  odtwarza  strony za równo mobilne jak i pełne ma bardzo dobrze rozbudowany interfejs i dość dużo dodatków . Dolphin udoskonala obsługę flash od nie dawna ale ma ją na dość wysokim poziomie .

Nie polecam instalowania innych aplikacji do grania w te gry bo przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo do takiej przeglądarki musimy wpisywać login i hasło do fb a chyba nie chcieli byśmy by nasze dane trafiły w nie powołane ręce a jak od niedawna wiemy aplikacje w sklepie play nie zawsze są bezpieczne .


Życze miłego dnia i dziękuje za przeczytanie .

poniedziałek, 11 stycznia 2016

System Monitor #Recenzja


Dziś powiemy sobie trochę o monitorowaniu systemu .
Na rynku mamy tego masę ... naprawdę jest bardzo dużo aplikacji do monitorowania systemu .
Ale ja od niedawna korzystam z System Monitor za aplikacje zapłaciłem 10 zł ale naprawdę nie mam zamiaru jej zmieniać w najbliższym czasie .




Cała magia polega na tym że aplikacja nie dość że bardzo często odświeża widgety to naprawdę pokazuje je precyzyjnie co sprawdziłem miernikiem usb i termometrem elektronicznym ;)

Aplikacja ponadto że pokazuje prawie wszystkie aplikacje na temat naszego urządzenia to zużywa bardzo mało pamięci RAM  za co daje duży plus .

Podstawowe informacje to
  • PROCESOR
  • GPU
  • RAM
  • I/O
  • SIEĆ
  • OSTATNIE APLIKACJIE
  • CZĘSTOTLIWOŚĆ PROCESORA
  • STATYSTYKI PAMIĘCI
  • APPS CACHE(wymaga Root)
  • BATERIA
  • STATYSTYKI BATERII
  • TEMPERATURA

Wszystkie te informacje są bardzo szczegółowe za co należy się tej aplikacji 5 Gwiazdek ;)

Dla czego warto monitorować system ? 

Monitorowanie pracy naszego urządzenia nie jest jakimś obowiązkiem ale ja zawsze to robię bo wiem gdy coś z urządzeniem jest nie tak i wiem gdy np spada kondycja urządzenia karty sd czy nawet mojej sieci wi fi . 

Autodesk Sketchbook Pro #Recenzja


Dziś  przedstawie wam wariant który pomoże wam się spełniać artystycznie mianowicie powiemy o aplikacji Autodesk Sketchbook jednej z najlepiej rozbudowanych aplikacji do rysowania na urządzeniach opartych na systemie Android oczywiście . Tą aplikacje zainstalowałem gdyż fabryczna aplikacja S note w moim note 4 nie spełniała moich oczekiwań co do ustawień pędzli , obszaru rysowania i ogólnych ustawień aplikacji. Aplikacja w sklepie Google Play prezentuje się jako darmowa ale w darmowej wersji jest bardzo ograniczona i gdy zainwestujemy te kilka złoty  może się okazać że naprawdę możemy spędzić długie godziny nad tą aplikacja a przy dobrych tabletach możemy nawet zamienić klasyczna kartkę i ołówek właśnie na tą aplikacje .



Aplikacja jest bardzo prosta a jej interfejs jest dość intuicyjny co bardzo uproszcza korzystanie z aplikacji . Jak widzimy screen wyżej mamy takie menu gdzie od razu możemy włączyć sobie PenMode nie wiem jak to działa  w innych urządzeniach  ale na Note 4 działa bardzo dobrze polega to na tym że obszar do rysowania reaguje tylko na rysik . Powyżej mamy ustawienia i sklep w sklepie możemy udoskonalić nasza darmową wersje .

Sklep
Ustawienia


 W sklepie mamy bardzo fajną prezentacje najważniejszych funkcji jakie daje nam udoskonalona wersja pro gdy ja kupowałem wersje pro kosztowała ona ok 15 zł jednak ta cena bardzo często ulega zmianie . Lecz nawet gdyby miała kosztować 2 lub 3 razy więcej opłaca się w nią zainwestować jeśli ktoś bardzo lubi rysować i potrafi to robić .


Nie będę  się rozpisywał  na temat pędzli i ustawień tego wszystkiego po prostu nagram filmik który przedstawi wam większość funkcji .


Oczywiście trzeba wsiąść pod uwagę że ja nie mam talentu do rysowania , aplikacja służy mi głownie do oznaczania zdjęć opisywania poszczególnych elementów . Ale jeśli ktoś umie rysować to na pewno zrobi z tej aplikacji pożytek . Mamy kilka innych aplikacji do wyboru w sklepie ale to właśnie z pod ręki Autodesku wychodzą najlepsze produkcje .

Jedyny  mankament jaki zauważyłem podczas korzystania to że od kiedy wykupiłem wersje pro to przy wchodzeniu w menu pędzli lub w menu przybornik wszystko jak by się zwieszało i nie wiem aktualnie czy to wina urządzenia czy aplikacji ale przy darmowej wersji wszystko było w porządku .

Leo's Fortune #Recenzja

 

Witam dziś powiemy sobie trochę o małej futrzanej kulce czyli Leo który odgrywa role złodzieja złota ,  gra jest bardzo wciągająca więc uwaga bo to nie jest gra na 2 godziny bardzo trudne poziomy i wymagania przejścia planszy nie jedne raz mogą być trochę nużące ale gra ma swoją niepowtarzalną fabułę której zawsze jesteśmy ciekaw gra nie jest pierwszego sortu ale jeśli chodzi o tą półkę to naprawdę warto wydać 5$ by poznać bliżej grę .

Trzeba to podkreślić że grę prócz na platformę android możemy też nabyć na XboxOne , PS4 i w Steam .  Nie wiem jak to jest na innych platformach ale jeśli chodzi o Androida gra od października 2014 nie jest aktualizowana ale szkoda że nie jest bardziej rozwijana fabuła albo nie są tworzone zupełnie nowe przygody Leo .

Gra na swoim kącie ma bardzo wiele osiągnięć  jest jedna z najlepszych gier w AppStore ale oni zadowalają się byle czym więc na ten temat nie mam zamiaru dyskutować bo nie dla mnie Iphony .

Gra ma powodzenie gdyż ma bardzo dobra konstrukcje graficzną i fizyczną naprawdę będziecie zaskoczeni gdyż gra chodź nie jest wymagająca ale nawet na słabych urządzeniach potrafi działać płynnie . W każdym bądź razie lagów w tej grze nie ujrzymy a grafika przyciągnie naszą uwagę 

 

Grę możemy nabyć nie tylko na Google Play ale też przez inne sklepy praktycznie w każdym ją znalazłem . Ale chyba tylko w Google Play była taka promocja na święta i gra była za 5 zł a normalnie kosztuje ok 20 zależy jak jest kurs dolara . 

piątek, 1 stycznia 2016

Sposoby na naprawe Androida . #Poradnik

Witam wszystkich po dość długiej przerwie .

W tym artykule dowiecie się jak naprawić swój system Android .
Nie tyczy się to wybranego modelu czy systemu .

Ja osobiście nie jednokrotnie miałem tak że musiałem użyć niżej wymienionych sposobów by odratować swój telefon i z tabletami też miałem kilka takich przypadków .
Nie gwarantuje że tymi sposobami odratujecie urządzenia ale zawsze warto spróbować i przyjrzeć się bliżej .  Zacznijmy od tego co poszło nie tak . Ja najczęściej wgrywałem nie prawidłowy kernel zbyt mocno podkręcone parametry i kilka nie fortunnych rumów .  Jednak udzielając się na forum xda najczęstszym przypadkiem to jest nie prawidłowa technika wgrywania romu do urządzenia i zbyt mała wiedza na temat tego co chcemy uzyskać  zawsze warto przeczytać temat kilka razy i przeczytać posty innych użytkowników na temat romu . Instrukcje powinniśmy znać najlepiej jeśli czegoś nie wiemy lepiej wstrzymać się od szybkiej instalacji gdyż możemy uceglić urządzenia a są przypadki wtórych nic nie pomoże odratować urządzenia lepiej napisać na czym polega nasz problem czy tam wątpliwość i czekać spokojnie na odpowiedz developerów .


Nie łatwo przywrócić sprawność urządzenia na 100 % tym bardziej że dziś mamy te KNOXy i inne programy niby zabezpieczające które musimy nabić i gwarancje tracimy bez możliwości przywrócenia jej jednak możemy próbować .



- Odin .
 Ja raz musiałem ratować urządzenia tym programem gdyż serwisowa aplikacja nie dawała sobie rady z dostępem do urządzenia . Musiałem ściągać odina odpowiedni stokowy rom i wgrywanie wszystkiego od nowa jednak to był jedyny taki przypadek gdy pomyliłem wersje Recovery .
Odin jest to najpopularniejszy program do wgrywania wszelkiego rodzaju oprogramowania . Bez potrzeby wgrywania Recovery wszystko wykonujemy z poziomu komputera i trybu FastBoot .

-Serwisowe programy .
Poszczególne marki urządzeń mają przygotowane swoje programy do odratowywania telefonów .
Samsung ma KIES sony ma swoje pc Companion to są autoryzowane oprogramowanie które aktualizuje nasze urządzenia i służy pomocą jeśli chodzi o awaryjne uruchamianie .

-FlashTool

Program Flashtool tez jest bardzo dobrym programem do wgrywania softu jednak w odróżnianiu od Odina naraża nas na to że jeszcze bardziej uszkodzimy urządzenie wiec przed zaczęciem pracy z tym urządzeniem proszę bardzo dobrze przyjrzeć się kompatybilności z naszym urządzeniem .

- Serwis GSM
To tez jest wyjście ale jeśli jesteśmy dobrze obeznani z forum XDA i oni twierdza że tego nie  da się uratować urządzenia bez wymiany płyty głównej to oni najczęściej mają racje gdyż to XDA wspiera  serwisy gsm .


 -Recovery .
Jeśli urządzenie możemy wprowadzić recovery to sprawa też jest prostsza wiadomo że telefon działa i nie został on uceglony i możemy zrobić full wipe i spróbować wgrać inny rom najlepiej stokowy ale możemy też inny stworzony przez dobrych developerów np z CM .

Jeśli chcemy wgrywać soft Odinem czy FlashTool'em
Musimy tym razem zrobić do to dobrze bo po kilku nie udanych próbach telefon się zbotuje  i raczej nie będzie szansy  uratowania go bez wymiany płyty głównej .