poniedziałek, 18 stycznia 2016

Pisanie aplikacji bez znajomości języka Java #Poradnik



Dziś poruszymy sobie kwestie pisania aplikacji bez znajomości tych wszystkich języków programistów . Nie spodziewajcie się że przedstawionymi tutaj metodami napiszemy jakaś super aplikacje albo grę na miarę GTA V na Androida ale zawsze możemy zacząć od małych aplikacji a później gdy będziemy z czasem rozwijać swoją pasje nauczymy się programować w Android Studio i być może zdobędziemy mnóstwo kasy na naszej aplikacji .






Ogólnie by pisać aplikacje tak jak robią to programiści musimy znać podstawy języka Java , C++  i wszystkiego po trochu musimy mieć ogólną  wiedze na temat tego jak się pisze kod źródłowy co nie jest ogólnie łatwe , ale nie jest to nauczenia . Musimy znać techniki pracy musimy nauczyć się nie jednego środowiska, są w internecie poradniki , tutoriale , książki i filmy na temat tego jak się pisze gry i aplikacje na Androida i chodź na pierwszy rzut oka to nie jest trudne to jeśli chcemy zrobić to co chcemy okazuje się że jednak to jest kosmicznie trudne . Ja na końcu polecę kilka poradników z których możemy wyciągnąć kilka ważnych lekcji . I naprawdę warto poświęcić kilkadziesiąt godzin oglądania poradników by później po woli samemu próbować pisać własne aplikacje .

Ale dziś nie o tym , dziś będziemy mówić o tym co jak nie chcemy się tego wszystkiego uczyć i chcemy napisać prosta aplikacje z marszu . Chodź tak naprawdę to na większości stronach podanych poniżej wizualizujemy aplikacje jak ona ma wyglądać dodajemy proste funkcje i  otrzymujemy gotowy plik apk dosyć często w tym pliku znajdują się reklamy serwisu i AdMob(mobilna wersja reklamy google ) Oczywiście wyświetlenia są na korzyść serwisu .

Myślę że takie strony przydadzą się małym firmom które chcą reklamować się w taki dodatkowy sposób możemy tworzyć galerie i opisywać zdjęcia . Możemy również zrobić swój własny kalendarz.
Jeśli posiadamy restauracje możemy stworzyć takie menu dań ,naprawdę jest mnóstwo rozwiązań gdzie możemy wykorzystać takie małe aplikacje .

AppsGeyser- Strona pozwala tworzyć gry i aplikacje w bardzo przyjaznym interfejsie . Wymagana rejestracja ale za to możemy sporo się dowiedzieć na początku mamy prosty tutorial .

Snappy appypie- I kolejna propozycja na stworzenie prostej aplikacji ma ona trochę trudniejszy interfejs jednak warto zajrzeć .

Appyet- To jest niby nie pozorna jednak gdy przeprowadzimy rejestracje możemy się zdziwić co potrafi ten script .

 Apkcreator- To nie wiem co to jest , o ile dobrze doczytałem to tworzymy aplikacje i możemy ją wykupić za kilka $ jednak tworzymy aplikacje w kilku wersjach lub uniwersalnej wersji rozdzielczości co poprzednie strony nie miały jeśli myślimy o czymś poważnym może warto zajrzeć.

Paptap- Tą stronę wyrwałem z reklamy Google to według mnie ma jakiś sens płacisz abonament a oni udostępniają twoją aplikacje w Google i AppStore co ułatwia sprawę sam nie testowałem tworzenia aplikacji ale przeglądałem galerie aplikacji innych użytkowników i nie wygląda to tak źle warto się rozejrzeć .

BuildFire- na stronie ogólnie  nic nie pisze o kosztach tworzenia aplikacji ale tak na pierwszy rzut oka wygląda to dosyć dobrze .


Jeśli potrzebujemy więcej stron tego typu wystarczy poszukać od hasłem : Creator App Android czy coś w tym stylu .

Pamiętajmy o tym ze jak już utworzymy naszą aplikacje i chcieli byśmy dodać ją do Sklepu Play to za wstawienie aplikacji płacimy chyba 25$ co nie jest jakimś może wydatkiem jak mamy wielki projekt jednak gdy mamy małą aplikacje jest to już wydatek .

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.